Kuşların Karasal Yaşamdaki Yerini Koru

05 Ağustos 2020 Pazartesi 1118 kez okundu

   Daha yaşanabilir bir Dünya için belirlenen sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden“Karasal Yaşam” hedefi için tasarlanan Kuş Evleri İyilik Görevinde sosyal faydamızın amacı; “Kuşların karasal yaşamdaki yerini korumak ve nesli tükenmekte olan kuş türleri hakkında bilinçlenme” idi. 


İyilik görevi süreci nesli tükenmekte olan kuşlar hakkında bilgi kartlarının yayınlanması ile başladı. Bu bilgi kartları ile sosyal medyada bir bilinçlenme hareketi başladıktan sonra kuş evlerinin yapımında, boyanmasın, stickerlarının tasarlanmasında Erzurum Saha Ekibimiz çalıştı. Nesli tükenmekte olan kuş isimlerinden bir anket hazırlanarak kuş evlerine isimler seçildi. Saha ekibi tarafından Erzurum’un zor hava koşullarına rağmen gerçekleştirilen iyilik görevinde Atatürk Üniversitesi kampüs alanındaki ağaçlara kuş evleri asıldı.

Erzurum’daki tüm güçlü yürekler için hazırlanan “kuş evleri için yem bırak” iyilik görevinde yardımcı olabilmesi adına kuş evleri lokasyonundan bir harita hazırlandı. İyilik görevi haritamıza aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

Tüm hayvanların karasal yaşamdaki yerlerini korumak için sizleri iyilik görevlerini herkese (b)ulaştırmaya davet ediyoruz.

Kuşların karasal yaşamdaki yerini koru! Kuş evleri bilgi stickerlerine ulaşmak için tıklayınız.