Soğuk Kışa Sıcak Adımlar

30 Mayıs 2022 Pazar 301 kez okundu

Gücünü iyilikten alan ailemiz, her sene olduğu gibi bu senenin de modası iyilik olsun diyerek soğuk kışa sıcak adımlar atmaya karar verdi.  Bu adımlarımız bizi minik dostlarımız ile karşılaştırdı. Onların; karda güçlü adımlar atabilsin diye botlara, birlikte oynarken öğrenebilsin diye oyuncaklara ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Hemen kolları sıvadık ve Urfa Karapınar Akşemsettin İlkokulu’ndan öğretmen arkadaşımız Hilal Dobur ile iletişime geçtik.  Aramızda kilometreler olan dostlarımıza upuzun bir köprü olduk. Sizler de bu köprüyü desteklerinizle daha güçlü kıldınız. 


Büyük katkıları olan hayal ortaklarımız Trakya Üniversitesi SKS Başkanı Burak İşçimen başta olmak üzere birçok kişi tarafından dostlarımız sıcacık gülümsesin diye el ele vererek botlarımızı ve oyuncaklarımızı tamamladık. Köprümüz Edirne’den Urfa’ya uzandığından başka şehirlerden hediyelerini yollamak isteyen güçlü yürekler için neler yapabiliriz diye düşündük. Toplama alanlarımıza GÜÇLÜİYİLİK koduyla yolladığınız hediyelerin her biri ulaştığında çocuklarda oluşturacağı mutluluğu hayal ettikçe yerimizde duramadık. Peki ya minik dostlarımız hediyelerini bizim elimizden alsa nasıl olur düşüncesi gönlümüzde belirdi. Vakit kaybetmeden harekete geçtik. Ailemizden Sena Oğuzay ile Sena Yüce, ekipçe özenerek hazırladığımız küçük ve sevimli notlarla dolu hediyeler ile Urfa’ya gitti.   


Arkadaşlarımız döndüklerinde orada yaşadıklarını anlattıklarında çok etkilenmiş kendimizi o anıların içinde bulmuştuk. Mesela bize sürekli çiçek toplayıp getiren, yüreği çiçek bahçesi Mehmet.. Verilen çikolatayı o an yemeyerek bu heyecanının bitmesini hiç istemeyen minik dostumuz.. Birlikte oynadığımız oyunlarla bizi özlemini duyduğumuz çocukluğumuza götüren oyun arkadaşlarımız.. Bir çocuğun en büyük talihi, işini severek yapan fedakâr öğretmenler.. Okula üşüyerek gelen lakin sevgimizle ısınan minik adımlar..  


Belki de ilk kez kendi adlarına hazırlanan hediyelere sahiplerdi ve onların tebessümleri gökyüzünü gülümsetmişti. Küçük dostlarımızın gönüllerine iyilik tohumları ekebildiğimiz için kendimizi çok mutlu ve şanslı hissediyoruz. Ektiğimiz bu tohumların yeşermesi, dallanıp budaklanması ve başka gönüllere yeni tohumlar olabilmesi dileğiyle...


Yazı işleri koordinatörü;
Merve işlek
Zakir taş