E-posta Adresimiz

info@gucluiyilik.com

Konum

Kavaklıdere, Vasıf Çınar Cd. No:23, Fatih/İstanbul

Görev Dönüşümü Tasarla

Daha yaşanabilir bir dünya için kitlesel olarak harekete geçmeyi hedefleyen “Dönüşümü Tasarla” projesin- İstanbul Saha ekibi tarafından bir farkındalık projesi olarak tasarlanmıştır. Bu görevde esas amaç; Geri dönüşümü mümkün olan atık malzemelerden evde kullanılabilir geri dönüştürülmüş ürünler tasarlayarak tüketimin inanılmaz boyutlara ulaştığı dünyamızda geri dönüşüme dair bir farkındalık oluşturmak ve geri dönüştürülmüş ürün kullanımını yaygınlaştırmaktır.


Proje için belli kurallar belirlenmiş ve sosyal medya üzerinden katılımcıların kendi ürünlerini tasarlayıp paylaşması istenmiştir. Daha sonra belli değerlendirme kriterleri ile kazananlar ödüllendirilmiş, hazırlanan tüm ürünler Güçlü İyilik sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyu ile paylaşılmıştır. Proje Ekim 2021 yılında tamamlanmıştır.

 

Yarışma Kuralları şöyledir;

İhtiyacınız olan ilk ve en önemli şey geri dönüşüm hakkında bir farkındalığınızın olmasıdır.

Yarışmaya katılmaya karar verdikten sonra yarışma postundaki şartları sağladığınızdan emin olmalısınız.

Sosyal medya hesabımız üzerinden yayınladığımız ve aşağıda linkini bulabileceğiniz başvuru formunu doldurmalısınız.

Geri dönüştürülebilecek ürünleri çöpe atmak yerine biriktirmeli ve onlardan kullanım amacı olan ürünler tasarlamalısınız.

Yapım aşamalarını fotoğraflamayı unutmamalı ve tasarımınızın görsellerini sosyal medya hesabınızda paylaşarak, gönderinizin linkini başvuru formuna eklemelisiniz.

Tasarımı en az 3 aşamadan oluşacak şekilde (başlangıç-gelişme-nihai ürün) fotoğraflamalı ve son halinde tasarım ile beraber başvuran kişi de görünmelidir.

Gönderinizi görüntüleyebilmemiz için hesabınızın gizlilik ayarlarının herkese açık olması gerekmektedir.

Katılımcılar yaptıkları tasarımların yapım aşamalarını fotoğraflayarak instagramda gönderi olarak paylaşmalıdır.

Başvuru formunda yer alan tasarımın geri dönüştürülme maliyeti, malzemeleri ve tasarımın adı ile ilgili kısımları doldurulmalıdır.

Her tasarımın bir adı olmalıdır. Yarışmacılara ulaştırılan gönderi formunda tasarımın ismi belirtilmelidir.

Tasarımın ebatlarında herhangi bir sınırlama yoktur

Herhangi bir yarışmada ödül alan veya herhangi bir yerde (internet, gazete vs.) yayınlanan tasarımlar yarışmaya katılamayacaktır. Yarışmaya katılan tasarımlar özgün ve orijinal olmalıdır. Aksi bir durumun tespiti diskalifiye edilmeyi doğuracaktır.

Tasarımda kullanılan malzemeler ağırlıklı olarak geri dönüşüm malzemeleri olmalıdır. Birkaç tane yardımcı malzeme kullanılabilir. (Örneğin: Yapıştırıcı, uhu, bant vb.)

Ahlaki değerlere saygılı olmayan, gerçek ve tüzel kişilere hakaret içeren tasarımlar yarışmaya katılamaz.

Tasarımlar jüriler tarafından değerlendirilecek olup belirlenen 4 ödül yarışmacıların talepleri doğrultusunda öncelik hakkı birinci olan yarışmacıdan başlayarak verilecektir.(Toplamda 4 kişiye ödül verilecektir.)

Kazananlar canlı yayında açıklandıktan sonra yarışmacılara 24 saat içerisinde ulaşılamazsa ödül seçme hakları kendilerinden sonraki yarışmacılara geçecektir.

Sağlığa zararlı ürünlerin (içki, sigara vs.) ambalajları ve reklamı kullanılmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ooo Buraya Kadar Geldin mi?

Buraya kadar geldiysen bir şeyler yolunda gitmiş demektir. Yol dediğin de en güzel “birlikte” geçiyor tabi. Ailemize katılarak, sosyal medyadaki içeriklerimizi herkese ulaştırarak bize bu yolculukta eşlik edebilirsin. Bugün olmasa da elbet bir gün biz yüreğinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuzun kesişeceğine inanıyoruz.

Bizden duymuş olun!

“tüh be, keşke haberim olsaydı” dememek için yan tarafa e-posta kutusu koyduk. İlk size söyleyelim; bizden duymuş olun!

İletişim

Havalı Hesaplarımız

Tüm hakları saklıdır © 2022 Güçlü İyilik