E-posta Adresimiz

info@gucluiyilik.com

Konum

Kavaklıdere, Vasıf Çınar Cd. No:23, Fatih/İstanbul

Güçlü Hayaller Kütüphanesi

Dezavantajlı bölgedeki çocukların hayallerini güçlendirmek için sürdürülebilir kalkınma hedefi olan “Nitelikli Eğitim” doğrultusunda Güçlü Hayaller Kütüphanesi kurduk. Çocuklar için eğlenceli meslek tanıtımları düzenleyebileceğimiz bu alanı oluştururken duvarlarını kitaplar kaplasın, çocukların en yakın arkadaşı bir kitap kahramanı olsun istedik.

Kütüphanemize girerken sizleri kapıda hikayelere yönlendiren bir yön tabelası karşılıyor. Robin Hood’a giden okun hemen altında Güçlü İyilik yazıyor. Çünkü inanıyoruz ki bir gün orada hayalleri için çalışan minik bir yürek yarın güçlü bir yürek olup iyilikle insanlara dokunmak isteyecektir. O zaman gideceği yönü unutmasın. Hemen sonrasında ilkokul düzeyine uygun kitaplarımızın ve kırtasiye malzemelerimizin yer aldığı kitaplıklarımız yer alıyor. Bu kitaplıkların 2 tanesi ise zeka oyunları ile doldurduk. Pencerenin hemen önüne zeka oyunlarının oynanması için oyun masası ve armut koltuklar koyduk. Zeka oyunları bölümü o kadar rahat ve eğlenceli ki itiraf edelim açılış öncesinde biraz kendimiz de orada vakit geçirmedik değil 🙂 Çalışma masalarını ekledikten sonra geriye duvarları hayallerle süslenmek kalmıştı. Kitap kavramaları ve illüstrasyonlar ile çizimlerini yaptığımız duvarlarımızın birini hayal duvarına dönüştürdük. Özel bir malzeme ile sihirli duvarımız hem yazılabiliyor hem silinebiliyor. Diledik ki çocuklar hayal ettiklerini sınırları olmadan resmedebilsinler. Tabi umuyoruz ki bunu evde denemezler 🙂 Minik yüreklerin yanında ayakları da üşümesin diye zeminini halefliks ile kapladığımız kütüphanemizin hazırlık aşaması böylece tamamlanmış oldu.

Büyük gün gelmişti! 2 Mayıs 2019 tarihinde açılış töreni için Erzurum’un Pasinler ilçesindeki 15 Temmuz Milli İrade İlkokulundaydık. “Bir kitap kahramanı da sen ol!” diyerek yola çıkmış Güçlü İyilik gönüllüleri olarak kitap kahramanlarının kostümlerine bürünmüştük. Biz de o gün öğrendik ki aslında Robin Hood bir çocuğun kalbini çalabilir, Nasrettin Hoca bir çocuk için elektro dans yapabilirmiş. Rapunzel’in saçlarının uzunluğu kadar uzun oyun kuyrukları oluşabilirmiş.

Güçlü Hayaller Kütüphanesinde çocukların hayallerini güçlendirmek için üniversite öğrencileri ile beraber eğlenceli demo meslek eğitimleri düzenlenmeye başlanacak ve hayal bankası uygulamasına geçilecek. Hayal sponsorumuz olan bütün kitap kahramanı güçlü yüreklere Güçlü İyilik Ailesi olarak teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ooo Buraya Kadar Geldin mi?

Buraya kadar geldiysen bir şeyler yolunda gitmiş demektir. Yol dediğin de en güzel “birlikte” geçiyor tabi. Ailemize katılarak, sosyal medyadaki içeriklerimizi herkese ulaştırarak bize bu yolculukta eşlik edebilirsin. Bugün olmasa da elbet bir gün biz yüreğinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuzun kesişeceğine inanıyoruz.

Bizden duymuş olun!

“tüh be, keşke haberim olsaydı” dememek için yan tarafa e-posta kutusu koyduk. İlk size söyleyelim; bizden duymuş olun!

İletişim

Havalı Hesaplarımız

Tüm hakları saklıdır © 2022 Güçlü İyilik