E-posta Adresimiz

info@gucluiyilik.com

Konum

Kavaklıdere, Vasıf Çınar Cd. No:23, Fatih/İstanbul

Güçlü İyilik Sosyal Girişim Zirvesi

Güçlü İyilik Platformu, Atatürk Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Toplumsal Duyarlılık Merkezi iş birliği ile 6-7-8 Aralık tarihlerinde 17. küresel amaç olan “Hedefler için Ortaklıklar“ doğrultusunda “Güçlü İyilik Sosyal Girişim Zirvesi” Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsünde düzenlendi. Anadolu’daki 18-25 yaş arasındaki gençlerin sosyal girişimcilik kavramı ile tanışmasını, sosyal girişim ekosistemindeki başarılı hayat hikayelerini dinlemesini ve 17 küresel amaç için girişim sayısını artırmayı amaç edinen zirve 2 günlük eğitim, 1 proje geliştirme atölyesi, 1 günlük sosyal gezinin ardından son buldu. Farklı şehirlerden zirveye gelen katılımcılar ile birlikte 727 katılımcı ile etkileşime geçildi. 7’sinin şehir dışından misafir edildiği 11 konuşmacı 6 oturumda sosyal girişimcilik üzerine eğitim verdi ve girişim hikayelerini paylaştı. Zirvede dijital medya üzerinden 54.100 kişiye erişildi. Sosyal etki ölçümlemesi amacı ile katılımcıların kayıt esnasında ve zirveden sonra sosyal ölçüm formlarını doldurmaları sağlandı. Rapora göre katılımcıların %89’u daha önce sosyal girişim zirvesine katılmadım dedi. Sosyal ölçüm sorularında katılımcılar kendi yetkinliklerini 10 üzerinden değerlendirirken tüm sorularda en az 2 puanlık artış görüldü. Zirvenin içerisinde yapılan paydaşlıklar ile 1’i yurt dışı olmak üzere 4 kişiye dil eğitimi hediye edildi. SİTODED’in sunduğu fırsat ile 3 kişiye yurt dışında 1 aylık sosyal sorumluluk programına katılma imkanı sunuldu. Atatürk Üniversitesi Yönetim Bilişim, Genç Yeryüzü Doktorları, Farmakademi gibi kulüplerinin de içinde bulunduğu topluluklardan, yerel yönetimlerden, üniversite yönetiminden Doğu Anadolu’da Türkiye’nin farklı şehirlerinden katılımcıları misafir eden ilk sosyal girişim zirvesi olarak destek gördü.

Kapanış kısmında katılımcılara İngilizce sözlük dağıtılarak köy okulundaki çocuklar için birer tane motivasyon cümlesi yazması istendi. Katılımcıların motivasyon notları ile paketlenen İngilizce sözlükler Erzurum’un köylerindeki çocuklara ulaştırılacak.

Güçlü İyilik Sosyal Girişim Zirvesinde;

Dinçer Barutçugil (Kişisel Gelişim Uzmanı, Eğitimci, Yazar)

İsmail Hilmi Adıgüzel (Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı Koordinatörü)

Kadir Ergün (SİTODED Projeler Koordinatörü)

A. Murat Nuhoğlu (Hamle Teknoloji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı)

Ahmet Batat (İhtiyaç Haritası Ortağı ve Genel Koordinatör)

Doğa Can Coşar (İstanbul Gençlik Platformu Başkanı)

Muhammed Yunus Aktaş (KUSİF, Impact Hub Koordinatör)

Merve Güney (Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSİF) Proje Uzman Yardımcısı)

Onur Soğuk ( OSH Radyo Kurucu, Eğitim Danışmanı, Edebiyat Öğretmeni)

Muhammed Tosun (OSH Radyo Kurucu, Eğitim Danışmanı)

Ravzanur Eker (Güçlü İyilik Kurucu Genel Koordinatör) sosyal girişimcilik üzerine sunumları ile sahne aldılar.

 

Güçlü İyilik Sosyal Girişim Zirvesi Global Girişimcilik* Uluslararası Yayınlanacak Türkiye Raporunda Yer Almıştır.

 

Global Girişimcilik Haftası:* Türkiye’de 2008’den beri her Kasım Ayında 170 ülkeyle aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası (GGH), STK ve üniversitelerden oluşan 20 kurumun desteğiyle, Habitat Derneği genel koordinasyonunda düzenleniyor. Ana amacı gençlerin girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak değerlendirmelerini teşvik etmek olsa da GGH; STK’ler, üniversiteler, girişimciler, yatırımcılar, özel sektör, medya ve devlet kurumlarının dahil olduğu, ekosistemde faaliyet gösteren 300’den fazla paydaş kurumu bir araya getiren bir platform haline geldi. Hafta boyunca tüm GGH paydaşları Türkiye genelinde yüzlerce girişimcilik etkinliği düzenliyor ve bu alandaki farkındalığı artırıyor. GGH, Washington DC’de, Kauffman Vakfı desteğiyle, tüm dünyada girişimcilik ekosistemini geliştirmeye odaklanmış Global Entrepreneurship Network (GEN) şemsiyesi altında yürütülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ooo Buraya Kadar Geldin mi?

Buraya kadar geldiysen bir şeyler yolunda gitmiş demektir. Yol dediğin de en güzel “birlikte” geçiyor tabi. Ailemize katılarak, sosyal medyadaki içeriklerimizi herkese ulaştırarak bize bu yolculukta eşlik edebilirsin. Bugün olmasa da elbet bir gün biz yüreğinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuzun kesişeceğine inanıyoruz.

Bizden duymuş olun!

“tüh be, keşke haberim olsaydı” dememek için yan tarafa e-posta kutusu koyduk. İlk size söyleyelim; bizden duymuş olun!

İletişim

Havalı Hesaplarımız

Tüm hakları saklıdır © 2022 Güçlü İyilik