E-posta Adresimiz

info@gucluiyilik.com

Konum

Kavaklıdere, Vasıf Çınar Cd. No:23, Fatih/İstanbul

İyilik Hareketi Üyesi Üniversiteliler Sokakta Yemek Dağıttı

Erzurum’da, ‘Güçlü İyilik Hareketi’ üyesi bir grup üniversite öğrencisi, seyyar arabaya koydukları yiyecekleri sokakta dağıttı. Evde yaptıkları pasta, börek, kurabiye ve etli pilavı yükledikleri ‘güçlü iyilik arabası’ ile şehrin işlek cadde ve sokaklarında gezen öğrenciler, yiyecekleri özellikle çocuklara ve sokakta çalışanlara ikram etti.

Atatürk Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören, ‘Güçlü İyilik Hareketi’ üyesi üniversiteliler, evde yaptıkları pasta, börek, kurabiye ve etli pilavı ‘güçlü iyilik arabası’ diye adlandırılan seyyar arabaya yükledi. Yardımsever gençler, şehrin işlek cadde ve sokaklarında gezerek, yemek dağıttı. Üniversiteliler, özellikle çocuklara ve sokakta çalışanlara yemeklerinden ikram ederken, yoldan geçip, yiyecek isteyenleri de geri çevirmedi.

‘Güçlü İyilik Hareketi’nin Genel Koordinatörü ve Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Ravzanur Eker, yiyeceklerle birlikte çocuk istismarının önlenmesine yönelik hazırladıkları ‘iyilik görevi’ kartlarını da dağıttıklarını söyledi. Eker, “‘Güçlü İyilik Ailesi’ olarak sokaktaki çocuklar için ‘güçlü iyilik araba’mızla ücretsiz yemek dağıttık.

Erzurum soğuk bir yer ve dışarıda zor şartlarda çalışan ağabeylerimize, amcalarımıza da ikramlarımız oldu. Çocukların karnını doyurduktan son onlarla oyun oynayıp, mutlu etmeye çalışan ekibimiz aynı zamanda çocuk istismarı ile ilgili hazırladığımız ‘iyilik görevi’ kartlarını dağıttık. Bu kartlarla amacımız bir çocuğun sesi olmak yerine bütün çocukların sesini çıkarması için toplumu bilinçlendirmek.

Kartlarımızla ve güçlü iyilik arabamızla çocuklar için farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Arabamızdaki yemeklerimiz ise yaptığımız duyurulardan sonra tamamen gönüllülük esasıyla yardımcı olmak isteyen çevremizdeki insanların destekleriyle oluşturuldu. Onlara da teşekkürü borç biliriz. Bugün burada bir çocuğun yüzündeki gülümsemenin sebebi biz olabilmişsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Ücretsiz dağıtılan yiyeceklerle birlikte balonlardan da alan çocuklar, üniversitelilere teşekkür etti.

Kaynak: Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ooo Buraya Kadar Geldin mi?

Buraya kadar geldiysen bir şeyler yolunda gitmiş demektir. Yol dediğin de en güzel “birlikte” geçiyor tabi. Ailemize katılarak, sosyal medyadaki içeriklerimizi herkese ulaştırarak bize bu yolculukta eşlik edebilirsin. Bugün olmasa da elbet bir gün biz yüreğinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuzun kesişeceğine inanıyoruz.

Bizden duymuş olun!

“tüh be, keşke haberim olsaydı” dememek için yan tarafa e-posta kutusu koyduk. İlk size söyleyelim; bizden duymuş olun!

İletişim

Havalı Hesaplarımız

Tüm hakları saklıdır © 2022 Güçlü İyilik