E-posta Adresimiz

info@gucluiyilik.com

Konum

Kavaklıdere, Vasıf Çınar Cd. No:23, Fatih/İstanbul

En İyi Arkadaşım Güçlü İyilik

Güçlü İyilik olarak hayatı her yerde herkesin eğlenceli ve mutlu yaşaması amacıyla oluşturduğumuz ekiple daha önce hayatlarında hiç sinemaya gidememiş çocukların ayağına sinemayı götürerek onların hayatı sanatla öğrenmesi için bir adım attık. Erzurum Pasinler’de bulunan Altınbaşak Köyü’ndeki Şehit İlhami Koçak İlkokulu’nda bulunan okul öğrencileriyle birlikte “Mucizeler Parkı” filmini izledik. Filmimize girişlerimiz çocuklar gerçek sinema ortamına daha yakın bir deneyim yaşasın diye küçük bir gülücük karşılığı alınan biletlerle mümkündü ve film sırasında da çocuklara önceden hazırladığımız patlamış mısırlarımızı dağıttık. Çocuklar bu filmle hem heyecanı hem neşeyi tadıp hem de filmin ana konusu olan akran zorbalığı hakkında hayat yolculuklarının başında fikir sahibi oldular. Arkadaşlarına ve çevrelerine iyilikle yaklaşmayı öğrenip nasıl daha doğru ilişkiler kurup nasıl daha güzel iletişim kurmaları gerektiği hakkında fikir sahibi oldular.

Günün sonunda o günü hayatlarında hiç unutulmayacak bir gün olarak hatırlayıp iyiliği de bugünle hep gönüllerinde taşısınlar diye filmin sonunda ekibimizle birlikte onları daha sosyal bir çevreye alıştırmak ve “Gülmek insanın yüreğini iyileştirir.” inancıyla onları güldürmek amacıyla palyaço kostümleri ve birkaç küçük oyunumuzla çocuklarla vakit geçirdik. Çocuklar bu oyunlarla birlikte akran zorbalığı bilincini film sonrası uygulama şansı bularak hayatı yaşayarak öğrenirken bir yandan da oyunları çözüp oynayarak kendilerini geliştirdiler. Günün sonunda öğrencilerle bugünü unutulmaz bir gün olarak hem gönlümüze hem de anılarımıza eklemek için bol gülücüklü fotoğraflar çekildik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ooo Buraya Kadar Geldin mi?

Buraya kadar geldiysen bir şeyler yolunda gitmiş demektir. Yol dediğin de en güzel “birlikte” geçiyor tabi. Ailemize katılarak, sosyal medyadaki içeriklerimizi herkese ulaştırarak bize bu yolculukta eşlik edebilirsin. Bugün olmasa da elbet bir gün biz yüreğinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuzun kesişeceğine inanıyoruz.

Bizden duymuş olun!

“tüh be, keşke haberim olsaydı” dememek için yan tarafa e-posta kutusu koyduk. İlk size söyleyelim; bizden duymuş olun!

İletişim

Havalı Hesaplarımız

Tüm hakları saklıdır © 2022 Güçlü İyilik